Vaše 2: Dvojku zaplavují auta ukrajinských uprchlíků. Dělejte s tím něco! vyzývá Udženija magistrát

Dlouhodobé problémy s parkovacími místy v Praze teď ještě zhrošují auta ukrajinských uprchlíků. Po celé metropoli jsou jich tisíce a v Praze 2 je podle její starostky situace nejvyhrocenější. Žádá proto magistrát, aby s tím začal něco dělat. Zatím ale prý marně. Opozice ze Dvojky tvrdí, že starostka svými výroky jen zbytečně vyvolává naštvanost vůči uprchlíkům.
[…]

Zbytečná nesnášenlivost?

Předseda opozičních Pirátů v Praze 2 Jaroslav Němec (pozn. v tištěné verzi chybně Jaromír) ovšem se starostkou v její kritice magistrátu – a zároveň jeho spolustraníků – kvůli parkujícím ukrajinským autům nesouhlasí. „Paní starostka svými výroky zbytečně vyvolává naštvanost vůči uprchlíkům. Automobily z Ukrajiny rozhodně nemají žádné speciální výsady a hradí poplatek jako každý jiný návštěvník Prahy z jiného kraje či ciziny. Pokud ho neuhradí je odtažen na odstavné parkoviště,“ řekl Našemu REGIONU. „Výrok paní starostky považuji za nešťastný a lze z něho usuzovat, že není dostatečně seznámena se situací nebo účelově a populisticky vyvolává nesnášenlivost,“ doplnil Němec.

Jitka Kačánová: Dvojku zaplavují auta ukrajinských uprchlíků. Dělejte s tím něco! vyzývá Udženija magistrát, Vaše 2, 2. 5. 2022 / 3. 5. 2022, nasregion.cz


Celé mé vyjádření pro Vaše 2:

Paní starostka Prahy 2 svými výroky zbytečně vyvolává naštvanost vůčí uprchlíkům. Považuji to za nešťastné a lze z nich usuzovat, že není dostatečně seznámena se situací nebo účelově a populisticky vyvolává nesnášenlivost.

Automobily z Ukrajiny rozhodně nemají žádné speciální výsady a hradí poplatek jako každý jiný návštěvník Prahy z jiného kraje či ciziny. Pokud ho neuhradí je odtažen na odstavné parkoviště. Uprchlíkům je k dispozici také parkoviště na Černém mostě a při splnění příslušných podmínek mohou získat i zpoplatněné oprávnění na modré zóně. Mimochodem polovina vybrané částky z parkovného se vrací zpět do rozpočtu Prahy 2. Jednim z dalších příjmů městské části je také z pokud za přestupky v zónách placeného stání.


ps: Například jsme koncem dubna na Dopravní komisi RMČ Praha 2 dostali informaci, že byl prověřován občanský podnět o plném Jamrtálu (pozn.: katastr Nuslí v Praze 2) aut s Ukrajinskou poznavací značkou. Městská policie nenašla běhěm prověřování ani jedno.

https://www.facebook.com/jarnemec.cz/posts/121611803832083