Pražská drbna: Areál ve Folimance, proti kterému místní protestovali, bude. Radnice výtky opozice odmítla

Opozice vedení radnice v debatě vytkla, že projekt s obyvateli dostatečně nediskutovala. Opoziční zastupitel Michal Uhl (Dvojka Sobě) řekl, že projekt je rozhodnutý a v zásadě už je budován. „Tuto diskusi jsme měli vést na začátku. Mělo by to být memento, které do budoucna nemáme opakovat,“ řekl. Obdobný názor měli rovněž opoziční zastupitelé Jaroslav Němec (Piráti) a Robert Veverka (Piráti), podle něhož zastupitelé dnešní diskusí pouze vyrobili vedení radnice alibi. „Za pár měsíců všichni zapomenou a bude to vypadat, že se tady o tom projektu diskutovalo,“ řekl.

Někteří místní obyvatelé podepsali petici proti vzniku areálu. V petici požadovali, aby byl přehodnocen a výrazně zredukován návrh toho, co vše se má v dané lokalitě vyskytovat. „V současnosti si prostor našel mnohé příznivce ze stran občanů, v místě pravidelně probíhají výcviky šermu, lekce bubnování, atletické secvičné, tréninky RC modelu (pozemních i vzdušných), míčové hry, prostná dechová cvičení starších občanů a podobně. Není vůbec třeba plochu zaplňovat uměle definovanými celky, které budou potlačovat současnou kreativitu a nutit k jednostranným činnostem,“ píše se v petici.

zdroj: https://prazska.drbna.cz/z-kraje/praha-2/6946-areal-ve-folimance-proti-kteremu-mistni-protestovali-bude-radnice-vytky-opozice-odmitla.html