Vyjádření: Setkání se spolkem Praha Ohleduplná k situaci výpovědi TCP smlouvy s provozovatelem lodi (A)void na Náplavce

Ve čtvrtek jsem se setkal se zástupci spolku Praha Ohleduplná, panem Zoranem Stehlíkem (člen spolku a ten, co natáčí mnoho let (A)void a stěžuje si TCP, městské společnosti spravující Náplavky) a panem Mikolášem Černým, předsedou spolku a také majitelem společnosti P.G. Management, s.r.o. (viz http://pgm.cz/#klienti).

Když mi během schůzky někdo začne řiíkat slova jako: „voliči si o Pirátech mysleli… už vás nikdo už volit nebude… spojili jste se s XY… nevíte co děláte, protože XY… ponesete si následky…“ zbystřím. Když mi někdo vyhrorožuje, ohradím se – jasně a důrazně.

Pan Černý, který se snažil se mnou manipulovat, pro web MMPortal.cz mj. před lety řekl „je lepší s informacemi obchodovat, než je zbůhdarma sdělovat čtenářům či divákům, aby tak díky „koláčům sledovanosti“ bohatli jiní.“ a „Dobrý PR manažer, kterého si budou klienti rádi najímat, nesmí být ani úzkoprsý „slušňák“ ani namyšlený mistr světa. A neustále si doplňujte a analyzujte veškeré informace týkající se oboru, klientů a potenciálních klientů. Teorii známe všichni, ale vyhrává vždy ten, kdo má nejvíce informací a umí je správně vyhodnotit.

Tak nevím, zda byl vždy tak špatný, nebo už je jen za zenitem… každopádně ze schůzky se mnou neodcházel v psychické pohodě… asi neměl ty správné informace… nebo mé důrazné vyhrazení se proti jeho verbálním manipulativním hlasitým výpadům, byly až příliš důrazné… nevím a je mi to jedno.

P.G. Management, s.r.o. má mezi významnými klienty několik městských společností, například TCP, s kterou měl smlouvu od roku 2005 do roku 2019.

Aha, takže pan je smluvní partner pro PR (dle jeho webu) se společností TCP, které člen jeho spolku bombarduje celou dobu systematicky stížnostmi na znepřátelené spolky a osoby. Je placený za PR nebo stížnosti, tedy cílenou mediální masáží u spřátelených médií a politiků? Nevím, zjistit to, již není má práce. Myslím si, že hulákání na zastupitele Prahy 2 stačí. Hulákal, až jsem se musel důrazně ohradit, že si jeho názor rád poslechnu, ale odmítám poslouchat co si mám myslet a odmítám poslouchat, co mají nebo nemají dělat Piráti.

V minulosti působil celkem v 10 společnostech, jedna již zanikla. Nyní působí v 5 společnostech, zejména v Pražská obchodní, a.s., Klub přátel Matyldy, z. s. a Background service s.r.o., P.G. Management, s.r.o. (pro připomenutí ta co měla s TCP smlouvu o PR) a ve spolku Praha Ohleduplná, z.s. (pro připomenutí ta co dodávala TCP stížnosti).

Jak k té schůzce došlo? Zastal jsem se na svém FB a následně ve zprávě MS Piráti Praha 2 lodi (A)void. Byl jsem mailově osloven 18. 5. panem Zoranem Stehlíkem a požádal mě a další osoby: „o setkání se členy zastupitelstva MČ Praha 2 – Pirátské strany. Tuto žádost o setkání podávám za spolek Praha Ohleduplná, z.s. s tím, že se domnívám, že je vhodné se navzájem osobně informovat o situaci na náplavce Rašínova nábřeží, včetně (A)VOID Floating Gallery a dopadech „oživování“ veřejného prostoru ve vztahu k obyvatelům Prahy 2.“ Navrhoval jsem jako místo setkání Kancelář Pirátů Prahy 2 nebo kavárnu či restauraci v Podskalí.

Dne 25. 5. jsem dostal tuto odpověď: „… potvrzuji termín čtvrtek 28. 5. 2020 s malou časovou korekcí na 11.15. Zároveň jsem poprosil paní starostku Černochovou, zda by bylo možné naši schůzku realizovat na půdě Úřadu městské části Praha 2. Paní starostka mé prosbě vyšla vstříc a zajistila prostřednictvím pana Zuny místnost rady, kde bychom se sešli.„Setkání se uskutečnilo dnes 28. 5. v 11.15 na ÚMČ Praha 2 i přes to, že budova byla z technických důvodů pro veřejnost uzavřena (dnešní havarie vody). Zejména ze strany pana Černého docházalo k verbálnímu tlaku a manipulativnímu způsobu komunikace, nicméně, po mém důrazném vyhrazení si takové komunikace, jsme došli všichni přítomní ke společnému konsensu ve věci potřebnosti řešení a kultivace náplavky v Praze 2.

Pan Černý ovšem nehladal shodu, ale konflikt. TCP si v letech 2005–2019 najímalo na PR služby někoho, kdo na první společné schůzce začne vykládat „pohádky“? Možná proto ho vyhodili, jakmile společnost přestala ovládat minulá garnitura (ODS a ANO). Jsem velmi rád, že městská společnost TCP již s takovými lidmi smluvně nespolupracuje.

A je s podivem, že radnice v čele s ODS, ANO a TOP 09 Prahy 2 dává takový prostor, jako je zasedačka Rady MČ k tomu, aby tam na řádového zastupitele mohl s dohledem pana radního Zuny z TOP 09 hulákat někdo, kdo zamrzl v devadesátkách…

Přesně takovou politiku odmítám!