Náš region: Vydělali jsme miliony, tvrdí Dvojka. Mohly to být miliardy! zlobí se opozice

Vaše 2, 2. 2. 2021, s. 1 a 6, Náš region, 4. 2. 2021 – „Městská část Praha 2 není realitní kancelář. O prodeji bytů se rozhodlo ve volebním období 2012–2014 a na základě požadavků občanů. Je jasné, proč chtěli bydlet ve svém, a ne v pronájmu. K prodeji došlo až po pečlivém výběru a důkladné analýze, kolik bytových jednotek si městská část musí ponechat,“ sdělil Našemu REGIONU místostarosta Jan Korseska (ODS). […]

Jenže právě netransparentnost při nakládání s majetkem města kritizuje opozice. „Stále ještě neznáme jméno poradce, tedy spíše zprostředkovatele, který místostarostovi Janu Korseskovi s výběrem společností, kam se peníze vložily, v ro ce 2019 pomáhal. Proto všechny tyto dílčí informace vzbuzují velké pochybnosti,“ řekl Našemu REGIONU zastupitel Prahy 2 Jaroslav Němec (Piráti). „Že městská část nemá být realitkou, v tom s panem místostarostou souhlasím. Proto nechápu, proč se jako realitka chovala a byty prodávala. Městská část má řádně spravovat svěřený majetek města a ne se ho zbavovat pod cenou!“ prohlásil Němec.

Pochybnosti u opozice vzbuzuje i částka 70 milionů. „Vedení radnice Prahy 2 tahá výsledky zhodnocení finančních prostředků z prodeje bytů jako králíky z klobouku, jelikož částka 70 milionů je jen hrubý odhad. K dnešnímu dni nemá radnice všechny podklady, a jak mi do telefonu potvrdila vedoucí ekonomického odboru radnice ing. Eva Klímová, některé společnosti podle ní dodají účetní podklady až na konci února,“ řekl Našemu REGIONU další pirátský zastupitel Robert Veverka. Na základě vývoje cen nemovitostí za posledních deset let je podle něj zřejmé, že zhodnocení někdejšího bytového fondu Prahy 2 by dnes bylo v řádu miliard.

zdroj: Náš region, 4. 2. 2021